Ostrowiecki Turniej e-Strategii  OTeS.18Q4

20-21.X.2018r.

Otwieramy rejestrację online. Szczegóły w dalszej części tekstu.

Zapraszamy po dłuższej przerwie do udziału w pierwszej edycji  Ostrowieckiego Turnieju e-Strategii (OTeS), podczas którego wyłonimy najlepszego stratega w klasycznej grze Starcraft:Broodwar v 1.22 (lub nowsza jeśli wyjdzie do czasu turnieju; bez opcji Remastered). W tym roku obchodzi ona swoje 20 lecie i jest jedną z najlepszych strategii czasu rzeczywistego jakie powstały. Aktualnie jest darmowa, także można ściągać instalować i szkolić się – jeszcze trochę czasu zostało.

Turniej odbędzie się w dniach 20-21.X.2018r. w reaktywowanym (dawne ICafe „INFO”) klubie Game Over ul. Trzeciaków 35a Ostrowiec Świętokrzyski. Turnieje z cyklu OTeS będziemy organizować kwartalnie.

Udział w turnieju: jest darmowy, ale pobieramy zwrotną kaucję rezerwacyjną w wysokości 20zł. Limit wieku: 18+ (młodsi za pisemną zgodą prawnych opiekunów).

Pula nagród:
jest to turniej niekomercyjny także pula nie powala 🙂 Gotówka 600zł (do podziału wg regulaminu) oraz upominki. Nagradzamy miejsca 1-4 1v1 i 1-3 2v2. Jeśli ktoś ma ochotę wesprzeć turniej i dodatkowo zasilić pulę nagród zapraszamy do kontaktu. 

System rozgrywek:  
20.X 1v1 max. 32 graczy – najpierw gramy w grupach max. 4 osobowych każdy z każdym BO1, a w drugim etapie 16 osób (z miejsc 1-2) zagra Single Elimination BO3 (BO5 w finale); drabinka turniejowa. Jeśli braknie czasu zastrzegamy możliwość przełożenia meczy pół- i finałowych na dzień kolejny. Jeśli nie zbierze się komplet uczestników, formuła rozgrywek może zostać zmodyfikowana.
21.X 2v2  8 drużynSingle Elimination BO3 (BO5 w finale); drabinka turniejowa. Jeśli zainteresowanie 2v2 będzie znacznie większe, dopuszczamy możliwość zwiększenia liczby drużyn i zmiany formatu rozgrywek.

Map pool: po głosowaniu na NW te mapy będą rozgrywane podczas turnieju: 1v1: Neo Jade, Circuit Breaker, Tau Cross, Destination, Fighting Spirit;  2v2: Fighting Spirit, Circuit Breaker, Python, Colloseum.

Transmisję z turnieju poprowadzimy na Twitch’u

Orientacyjny terminarz rozgrywek podany jest w dalszej części. W międzyczasie, jeśli czas pozwoli, zagramy nietypowe mecze typu 3v3, 4v4, będzie można zagrać na konsolach. 

Wszystkie mecze rozgrywamy na naszych komputerach po LAN‚ie Face2Face ;). Istnieje możliwość podłączenia własnej klawiatury (USB)/myszki (USB)/słuchawek (2xJack). Nie przewidujemy udziału w turnieju przez internet.

Dla zainteresowanych będzie możliwość wynajęcia „kawałka stołu” z dostępem do internetu i LAN’u na własnego laptopa dla rozrywki poza turniejowej (30zł / dzień; 50zł / cały turniej). Jeśli ktoś planuje do nas przyjazd z daleka, to w Ostrowcu istnieje bardzo dobra baza hotelowa oraz restauracyjna (w pobliżu nas są 2 hotele, restauracje, kilka sklepów): mapa sytuacyjna okolicy .

Jeżeli masz nietypowe ustawienia klawiszy swojej gry, możesz przynieść na penie swój plik konfiguracyjny i wgrać do gry. Plik znajduje się w katalogu:  %userprofile% \ Documents \ Starcraft \ Hotkeys \ $device \ keys.txt

Na bieżąco uzupełniamy informacje o turnieju w tym dokumencie, także zapraszamy do jego śledzenia oraz naszego profilu na FB/infocraftpl.

Biorąc udział w wydarzeniu wyrażasz m.in. zgodę na publikację swojego wizerunku i danych w internecie oraz mediach drukowanych.

Na miejscu będzie możliwość zaopatrzenia się w wodę, soki, napoje, przekąski (wafelki, chipsy, batony, ciastka itp) w rozsądnych cenach 🙂 Dania „gorące” na zamówienie z firm zewnętrznych. Przewidujemy również godzinną przerwę w rozgrywkach turniejowych, podczas której będzie można się wybrać na obiad.

Partnerzy/Sponsorzy: (zapraszamy do współpracy)

Patronat: (zapraszamy  media do współpracy)

 

Kontakt do organizatora:  MAcSi (Maciej Sindalski) e-mail: biuro(at)infonetsc.pl tel.: 412482400

 

Zasady rejestracji:

Przed zgłoszeniem i rejestracją zapoznaj się z regulaminem imprezy: OTES18Q4_regulamin.  Zgłoszenie do turnieju jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Udział w turnieju jest darmowy. Pobieramy jednak zwrotną kaucję rezerwacyjną w wysokości 20zł (drużyny 40zł), która zostanie zwrócona (gotówką) zawodnikowi w momencie przystąpienia do turnieju. W razie nieobecności (bez względu na powód) opłata przepada, a mecze zostają oddane walkowerem. Ma to na celu zabezpieczenie miejsc dla osób poważnie myślących o turnieju. O przyznaniu miejsca będzie decydowała kolejność wniesienia opłat rezerwacyjnych. Zastrzegamy sobie zaproszenie wybranych graczy jeszcze przed otworzeniem rejestracji.  Rejestracja zostanie przeprowadzona w 2 etapach. Pierwszy etap offline trwa od 6 września – można wtedy zapisać się tylko u nas na miejscu w klubie (INFO NET sc, Trzeciaków 35a, Ostrowiec Św. w godz. 10-16; turniej organizujemy w pierwszej kolejności dla lokalnych graczy). Będzie potrzebne 20zł (40zł do 2v2) na kaucję startową. Od 15 września otwieramy rejestrację online. Jeśli po tym etapie do rozpoczęcia turnieju zostaną wolne miejsca, będzie można się zapisać w dniu turnieju. 

Jak się zarejestrować online:

Napisz e-mail do organizatora (adres znajdziesz w regulaminie powyżej), a w nim podaj:
dla 1v1: Nick, Imię, Nazwisko, Wiek oraz dodatkowo możesz podać Miejscowość, z której przyjedziesz,
dla 2v2: NazwaTeamu, oraz Nick, Imię, Nazwisko, Wiek każdego z graczy.

Po wysłaniu maila dokonaj przelewu/wpłaty na konto:
22 1140 2004 0000 3502 4998 1429 (INFO NET s.c., Trzeciaków 35a, Ostrowiec)

dla turnieju 1v1 w kwocie 20zł z tytułem przelewu: „Kaucja OTES.18Q4 1v1 – TwójNick

a dla turnieju 2v2 w kwocie 40zł z tytułem przelewu: „Kaucja OTES.18Q4 2v2 – NazwaTeamu

O rezerwacji miejsca w turnieju będzie decydowała kolejność wpłat, a nie otrzymanych e-maili. Poinformujemy Was o rejestracji mailowo po zaksięgowaniu wpłaty i dopiszemy na poniższą listę.

Jeśli macie ochotę wesprzeć pulę nagród zróbcie przelew na powyższe konto z dopiskiem: „Sponsoring Nagrody OTeS.18Q4 – Nick”, a jeśli chcecie wesprzeć organizatorów napiwkiem za organizację turnieju i zachęcić do zorganizowania kolejnego zróbcie przelew na powyższe konto z dopiskiem: „Napiwek OTeS.18Q4 – Nick”. Podziękujemy Wam na stronie turniejowej i naszym FB 🙂   /MAcSi

Chcąc zarezerwować stolik na własnego laptopa, należy zrobić przelew na powyższe konto w odpowiedniej kwocie 30zł lub 50zł z tytułem przelewu „Stolik OTES.18Q4 – TwójNick – Data„. Format daty: 20X, 21X, 20-21X. W pierwszej kolejności rezerwujemy stoliki dla graczy biorących czynny udział w turnieju. Ilość miejsc ograniczona.


Osoby które wsparły pulę nagród (THX): Mazur (przekazana kaucja na pulę), SiL-AFM- (kaucja do puli), domino (kaucja do puli), gembus (kaucja do puli), ZZZero (kaucja do puli).

Zarejestrowani uczestnicy:

Aktualnie zarejestrowani (zgłoszenia / potwierdzone / limit miejsc):

1v1: 22 / 19 / 32  (Rothar – Ostrowiec, Nakayah – Ostrowiec, KapitanPing – Ostrowiec, DooMO – Starachowice/UK, gembus – Kielce, ZZZero – Lublin, RaTTi – Ostrowiec, domino – Kielce, NaigelZZZ – Warszawa, Mazur – Warszawa, aFF]Squizen[  – Mielec, Ness – Ostrowiec, SiL-AFM- – Warszawa, Buba – Ostrowiec, ShaitanB – Ostrowiec/UK, RALF – Kielce,  Bandit – Łódź, Sadkillah – OstrowiecBonyth – Lublin, Recek-AFM – Opole Lubelskie, VampireS – Wrocław, Rocco – Wrocław

2v2: 8 / 8 / 8-12  Prażone_Mielone (Doomo / Bandit), OldHenrykówGrandpas (Nakayah / Rothar) – Ostrowiec , dajhelpa (Gembus / Domino) – Kielce, EmerytowaniGosu (ZZZero / Mazur) – Lublin/W-wa, Gosu z kosmosu (Ralf / SiL-AFM-) – Kielce/W-wa, WeLate.pl (Max / KapitanPing), dajally (Sadkillah / Ness), dajcie wygrać (Zalewajka / Conquest).

 

Dodatkowe informacje / pytania: Forum Netwars lub nasz profil FB.

 

Plan imprezy (zarys):

Rozgrywki 1v1:

9:30-10:30 Rejestracja uczestników, sprawy organizacyjne, losowanie grup

10:30 – 14:30  Pierwszy etap rozgrywek: 4-ro osobowe grupy / każdy z każdym / BO1. Wygrana 1pkt, przegrana 0pkt. Osoby z miejsc 1-2 przechodzą do kolejnego etapu. Wszystkie mecze zostaną rozegrane na tej samej mapie (wylosujemy ją przed rozpoczęciem rozgrywek). W przypadku takiej samej liczby punktów, o awansie decydują wyniki spotkań bezpośrednich, a w razie dalszego remisu dogrywka.

14:30 – 15:30 przerwa 

15:30 – 19:30 Drugi etap rozgrywek: drabinka / Single Elimination / BO3 (finały BO5). Wygrany przechodzi dalej. Dla każdego meczu mapa zostanie wylosowana z puli przez organizatorów. Szczegóły w regulaminie.

19:30 – 20:00 Zakończenie rozgrywek, wręczenie nagród. Zastrzegamy możliwość przeniesienia finałów na dzień kolejny, jeśli nie wyrobimy się w czasie.

Rozgrywki 2v2:

10:30-11:00 Rejestracja uczestników, sprawy organizacyjne, losowanie par

11:00 – 13:30  Pierwszy etap rozgrywek: BO3. 

13:30 – 14:30 przerwa 

14:30 – 16:30 Drugi etap rozgrywek: BO3. 

16:30 – 18:30 Mecze finałowe i o 3 miejsce BO5, zakończenie rozgrywek, wręczenie nagród.

Dla każdego meczu mapa zostanie wylosowana z puli przez organizatorów. Szczegóły w regulaminie.

Kolejne planowane terminy: 16-17.III, 29-30.VI, 21-22.IX


3 Komentarze

RothaR · 20 lipca 2018 o 19:25

GO GO GO !!!

DooMO · 5 września 2018 o 20:51

Świetna sprawa, będę i polecam gorąco wszystkim CK, i nie tylko 😛

RALF · 8 października 2018 o 12:25

zapowiada się mega e-sportowe wydarzenie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *